Biedri

Ināra Bezmere

TLA valdes locekle

Biedrībā kopš 2022. gada maija

Ināra Bezmere

Esmu dzimusi un augusi Sēlijā, studēju un specialitāti ieguvu Liepājā, izglītību papildināju Latvijas Universitātē. Ilgus gadus strādāju dažādās Latvijas skolās, mācot latviešu valodu, literatūru, kultūras vēsturi. Ar Tukuma pusi esmu saistīta kopš šā gadsimta sākuma, kad abi ar vīru iegādājāmies vasaras mītni Cērkstē, bet mana saite ar literatūru ir vismaz divreiz senāka un ciešāka. Kad pilnībā pārcēlāmies uz Tukumu, mērķtiecīgi meklēju sabiedrību, kurā būtu interesanti, kur es iederētos un varētu pielikt arī savu roku un izdomu. TLA ir mana pēdējo gadu labākā izvēle.

Mans moto:

Ar kājām stingri pie zemes, ar skatu uz galotnēm.

 

Ilga Bindre

TLA biedre kopš 2006. gada

Kad 2005. gada rudenī atsāku strādāt Zemgales vidusskolā, izveidojās ciešāka saskarsme ar skolotāju Baibu Reinbergu. Kā literāts no viņas guvu daudz jaunu atziņu; līdz tam rakstīju vairāk “savam priekam”. Baiba toreiz bija TLA vadītāja, un es atsaucos viņas uzaicinājumam pievienoties. Tā  sākās mana sadarbība ar Tukuma literātiem. Radās iespēja par dzeju un dzejniekiem uzzināt vairāk, nekā lasot laikrakstos, kā arī pašai būt šajā vidē; tuvāk iepazīt līdzcilvēkus, viņu darbus. Caur apvienību man pavērās iespēja “izlīst no pagrīdes” un pa reizei publicēties presē. Katra tikšanās TLA dod jauna spēka dzirksti, un tam ir liela nozīme manā izaugsmē.

Mans moto:

Labāk mazāk, toties kvalitatīvāk!

 

 

Aigars Brics

TLA valdes loceklis

Aigars Brics
TLA valdes loceklis Aigars Brics paraksta Tukuma novada domes Deleģēšanas līgumu ar TLA par 2020. gad

 

Aivis Briesma

 

Dagnija gudriķe

TLA valdes locekle

biedrībā atsāka darboties 2023. gada sākumā 

Esmu piedzimusi, uzaugusi, skolā gājusi un visu mūžu nodzīvojusi skaistajā Kurzemes mazpilsētā – Kandavā.  Dzeju sāku rakstīt jau skolas laikā. 16 gadu vecumā, Veltas Veiriņas uzrunāta, iestājos Tukuma Literātu apvienībā. Vēlāk ilgus gadus dzeju nerakstīju, nodarbojos ar dzīves prozu, nodibināju ģimeni, audzināju bērnus, strādāju. Atsāku rakstīt ap 2007. gadu. Ar dzeju ir vieglāk, jo visus kreņķus un nebūšanas „norakstu nost”. Vērojot dzīves dažādās spēles, vārdi paši atnāk un tiek pierakstīti.

 

Mans moto:

Viļņošanās viennozīmīgi ir labāka par bezvēju.

 

Anna Jurševica

TLA biedre kopš 2017.gada decembra

Tukuma novadā,vēlāk pilsētā, dzīvoju kopš 70.gadu sākuma.
40 darba gadi aizvadīti dažādās skolās, palīdzot jaunajai paaudzei apgūt vizuālo mākslu un svešvalodu. Aizejot pelnītā pensijā, iegūto brīvību izmantoju dažādās aktivitātēs – riteņojot, slēpojot un dejojot vairākos kolektīvos. Kādā brīdī, pašai par pārsteigumu, atnāca dzeja. Iespējams pietrūka kādas garīgās vertikāles.
Prieks būt kopā ar pieredzējušiem, saprotošiem līdzbiedriem, kuri prot netikai klausīties, bet arī sadzirdēt.

 

Maija Laugale

TLA valdes locekle

biedrībā kopš 2022. gada

Esmu uzaugusi Tukuma novadā, bet par mājām uzskatu visu pasauli. Ironiski, taču nerimstošā interese par svešvalodām un citu valstu kultūrām mani patiesībā ir satuvinājusi ar latviešu valodu un Tukumu. Sapratu – tas taču ir tik ekskluzīvi runāt un rakstīt latviski! Tukuma literātiem pievienojos pēc veiksmīgas debijas 2021. gada konkursā “Tukuma prozas fermentācija”. Par šo pasākumu uzzināju pavisam nejauši no “Neatkarīgajām Tukuma Ziņām”, jo pirms tam nemaz nebiju dzirdējusi, ka mums Tukumā ir aktīvi rakstnieki vai literāri konkursi. Tad, Gunas uzaicināta un pamudināta, nonācu pašā literātu epicentrā TLA, un tas man ir devis daudz unikālu iespēju gan piedalīties iedvesmojošos pasākumos, gan apzināties savas spējas un mācīties no jau pieredzējušiem rakstniekiem.

Mans moto:

Iedvesmojies, iedvesmojot citus!

 

 

Imants Liepiņš

Imants Liepiņš

 

Redžinalds Grikmanis

Redžinalds Grikmanis - Gvido Drage

 

Guna Roze-Tamule

TLA valdes priekšsēdētāja

biedrībā kopš 2011. gada marta

Guna Roze - TLA biedre un vadītājaPēc 30 Rīgā nodzīvotiem gadiem nokļuvu Tukumā, kur ārpus mājas sienām pusotru gadu nezināju nevienu cilvēku. Liktenis redzēja, cik vientuļi jutos, tāpēc žurnāla “Citādā pasaule” izskatā sagatavoja iespēju – piedāvāja uzrakstīt par tukumnieci Sarmu Upesleju. Sarma pierunāja mani atnākt uz literātu sanāksmi un varbūt pat kļūt par apvienības vadītāju, kā arī notika. Tobrīd dzejnieku pulkā biju vienīgā proziste.
TLA man nozīmē vārtus uz Tukumu, iespēju dažādos kontekstos paraudzīties uz nozari, uz ļoti atšķirīgām radošajām personībām un kultūras norisēm. Kā arī veltīt krietnu daļu savas enerģijas šīs jomas sakārtošanai. Kopš komandā pamazām iesaistījās vēl trīs prozistes, jūtu spēcīgu atbalstu nebeidzamajos darbos.

Mans moto:

Lasītājam nedrīkst piedāvāt viduvēju lasāmvielu, gluži tāpat kā tirgū nedrīkst pārdot bojātus produktus.

 

Baiba Talce – Reinberga

TLA kopš 1996. gada

Baiba Talce - ReinbergaTukums – mana mīla – kopš 1984. gadā te atveda vīrs. Tolaik pelēkā pilsētele, salīdzinot ar zaļo Pierīgu, nemaz nepatika, bet liktenim labpatikās, ka atgriezos 1993. gadā, kad strādāju Sēmē un paliku te pavisam, solījusies Zemgales vidusskolai. TLA ļaudis 20 gados man bijuši aizbilstamie, spalvas brāļi, rūpju bērni, skolēni – bet vienmēr mani domubiedri un atbalstītāji literatūrā. Pati atbalstu ikvienu “pīlēnu”, jo neviens skolotājs nezina, kad tas pārtaps par gulbi dzejā vai nākamo Denu Braunu prozā. No mana komandsastāva palikuši maz biedru, bet tiem piepulcējušās jaunas, interesantas sejas. Un vislabākais! – bagātas personības, jo rakstnieks – vientuļnieks, paldies Dievam, nav šī gadsimta parādība.

Mans moto:

Celt un nest ar vārdu un mīlu, kāpt lejā un augšup no jauna…

 

Ingrīda Zaķe

biedrībā kopš 2021. gada

Ingrīda Zaķe pēc tikšanās Kandavas Lasītāju klubā

Dzīvoju Kandavas pagastā un “Tukuma Literātu apvienībai” pievienojos, tiklīdz Kandavas novadu pievienoja Tukuma novadam. Līdz tam braukāju uz Ventspili, uz Kurzemes Prozas lasījumiem, jo rakstu prozu kopš 2001. gada, kad izdevniecībā „Nordik” iznāca mans pirmais romāns „Izplatītāja rokasgrāmata”, bet dzeju kopš 2019. gada, kad iestājos Jelgavas Dzejas kopā „Pieskāriens”.

TLA man nozīmē iespēju radoši izpausties, publicēties, kā arī tikties ar spēcīgām un talantīgām personībām, apmainīties domām un uzklausīt kritiku. „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”, tāpēc nemitīgi mācos, aktīvi sekoju līdzi visam literatūras lauciņā notiekošajam, lai veicinātu savu radošo izaugsmi.

Mans moto:

Uztaustīt smalko stīgu uz cilvēka dvēseles dzīlēm, atklāt to un atspoguļot ir rakstnieka galvenais, bet ne vienīgais uzdevums. Jāņem vērā, ka visa izaugsme notiek ārpus komforta zonas.

 

Guntis Zariņš

TLA kopš Covid ēras = kopš 2021. gada rudens

Guntis Zariņš

 

Veronika Ailte

Sarmīte Krecere

Marta Lagzdiņa

 

 

MŪŽĪBĀ AIZGĀJUŠIE

Pēteris Cīmanis

Pēteris Cīmanis

 

Elmārs Augusts Rumba

Elmārs Augusts Rumba

 

Anna Rumba

Annas Rumbas un Elmāra Augusta Rumbas kapavieta

 

Marija Anmane

Marija Anmane

 

Sarma Upesleja

Sarma Upesleja