Vizītkarte

Mēs esam ļoti atšķirīgi dažādu gadagājumu, temperamentu un profesiju ļaudis, kurus visus vieno Tukums un literatūra. Kopā mēs lasām, rakstām, klausāmies, diskutējam, analizējam, mācāmies, rīkojam pasākumus, tajos piedalāmies un, protams, priecājamies cits par cita radošajiem sasniegumiem.

Deviņi koši fakti par «Tukuma Literātu apvienību»

1. Tukuma autori ir starp sekmīgākajiem rakstniekiem valstī: daudzu mūsējo grāmatas nokļūst Latvijas pārdotāko grāmatu topa pirmajā desmitniekā.

2. Mūsu prozistu darbus izdod lielākās Latvijas izdevniecības – «Dienas Grāmata», «Latvijas Mediji», «Zvaigzne ABC», «Jumava».

3. Novada literātu darbi ir uzvarējuši konkursos, nominēti balvām un tās ieguvuši. Mūsu rakstnieki ir īpaši spēcīgi dokumentālajā literatūrā. Romāni un stāsti bieži balstīti uz reāliem notikumiem un cilvēkiem.

4. Tukuma literāti ir vienīgie valstī, kas gandrīz 60 gadu garumā spēj katru mēnesi spēj svaigā formā sagatavot mainīgu oriģinālsatura lappusi vietējā laikrakstā. Pieredzes apmaiņās noskaidrots, ka to nav spējusi neviena cita apvienība Latvijā, pat ar pašvaldības atbalstu ne.

5. Tukumnieku literārie darbi un intervijas pēdējā desmitgadē publicēti «Latvijas Avīzē» (ieskaitot «Kultūrzīmes»), «Dienā» (tajā skaitā «Kultūras Dienā»), «Sestdienā», Rakstnieku Savienības izdevumā «konTEKSTS», literārajos žurnālos «Latvju Teksti», «Domuzīme», «Jaunā Gaita». Bet publicistika, esejas u. tml. parādās visur — sākot ar internetu, beidzot ar citu reģionu presi. Bijuši arī sižeti «Latvijas Radio» un «Latvijas Televīzijā».

6. Par Rakstnieku Savienības biedriem uzņemti tik daudzi mūsu autori, ka drīz varēs izveidot vietējo LRS filiāli.

7. Kopš TLA ir juridisks statuss, izcīnīts daudzkārtējs finansējums no Kultūrkapitāla fonda, dažādu novadu domēm un sponsoriem. Vairāki autori ieguvuši VKKF un AKKA/LAA stipendijas arī individuāli.

8. Saskaņā ar nerakstītu tradīciju, kas ir spēkā jau kopš TLA sākotnējo dibinātāju Pētera Jurciņa un Elmāra Augusta Rumbas laikiem, TLA sastāvā jābūt vismaz vienam sevišķi smagu noziegumu izmeklētājam — der gan dienestā esoši, gan atvaļināti.

9. TLA biedri vēsturiski dalās divās daļās: tādi, kas necieš kabačus, un tādi, kas tos audzē un mēģina iesmērēt pirmajiem.

Mūsu mājas ir Tukumā, Tidaholmas ielā 3, LV-3101

Ar mums var sazināties, rakstot uz e-pastu: tukuma.literati[at]inbox.lv